Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy

GGüzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu

             

                          GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

    Güzel Sanatlar Fakültelerine ve Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Dersleri


  (2023-24 dönemi yüzyüze dersler başladı. Kayıtlar devam ediyor. Erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz. kursumuzu arayıp bilgi alınız.)


    2022-23 dönemi Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanan öğrencilerden TYT 250 veya OBP 400 üstü olanlara %50ye kadar burslu fiyattan kayıt alınacaktır
      2022 -2023 eğitim yılında diğer yıllarda olduğu gibi Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırladığımız tüm öğrencilerimiz başta Mimar Sinan ve Marmara Üniversitesi olmak üzere hayallerindeki bölümleri kazandılar.

 

              Sizce bu bir tesadüf mü?


Uzman kadro ve kaliteli eğitim ile 

Üniversitelerin


Resim
Resim iş Öğretmenliği
Grafik tasarım
Heykel
Seramik
Moda ve tekstil  tasarımı
Çizgi film  animasyon
Fotoğraf
Sahne sanatları
Geleneksel Türk el sanatları
 

Sanat eserleri restorasyon ve konservasyon bölümlerine hazırlık dersleri ,
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyoruz


DERS GÜNLERİ VE SAATLERİ

  • SALI                   13:00 - 20:00
  • ÇARŞAMBA       13:00 - 20:00
  • PERŞEMBE       13:00 - 20:00
  • CUMA                 13:00 - 20:00
  • CUMARTESİ       9:00 - 14:00    14:30 - 20:00 (Sabah ve öğle grubu)
  • PAZAR               9:00 - 14:00      14:30 - 20:00


Karakalem Çizgi, obje,doku,ışık gölge, anatomi, canlı ve cansız modelden desen.
Perspektif Mekan, 1- 2 ve 3 kaçma noktalı perspektif, iç mekan dış mekan.
Kompozisyon bilgisi Espas , yön, hareket.
Renkli kavramlar Suluboya, füzen ,pastel.

 

      KARAKALEM BAŞLANGIÇ

        Karakalem resim yapmaya önce basit şekillerle başlanmalıdır. Karakalem tekniğinin altyapısı geometrik şekillerden oluşur. Çizilen her figür küplerden konilerden ve silindirlerden oluşur. Basit geometrik şekillerle  ve bu şekillerin , çizgi değerleri, tonlamaları ve kompozisyonun nasıl oluşturulacağı ile başlanmalıdır. Resmedilecek figür veya obje , belli bir kadrajın içinde , sağa , sola, alta veya üste kaymadan uygun ölçülerde yerleştirilir. Seçilen obje  uygun çizgi değerleriyle oluşturulur. Yapısını anlamaya yönelik çizgi araştırması yapılır. Tonlama ile hacim kazandırılır. Resmedilen geometrik şekiller artırılarak objelerin yüzey tonlamaları yapılır.  Kendi içlerinde ve birbirleriyle ilişki içinde ışık tonlamaları girilir.

Karakalem resimde  koyu, orta ve açık değerler kompozisyon bütünlüğü içinde kullanılır. Objelerin sadece  kendi içlerinde değil, birbirleriyle olan ilişkilerinde de bu değerlere dikkat edilir . Işığın yönü belirtilmelidir. Tonlama çizgisel olursa daha güzel bir etki bırakır.
Objenin dokusunu vermeye yönelik çizgi etüdleri yapılır.
Figürlerde anatomik yapıya dikkat edilmelidir.

Perspektif kurallarıyla resme farklı bir boyut ve derinlik  kazandırılabilir. Perspektif kuralları hata yapmayı en aza indirir.

Kompozisyon olustururken, koyu orta açık, boşluk doluluk, zıtlık,büyüklük küçüklük,yön, hareket ve perspektif kavramlarına dikkat edilmelidir.

MEB Özel Anatolia Sanat Kursu Resmi Web Sayfasıdır. ©2011/16994 Anatolia Sanat - Bahadır Yusuf ODABAŞI Tüm hakları saklıdır.
2012 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.