Ahşap boyama kursu İstanbul Ahşap boyama kursu İstanbul Ahşap boyama kursu İstanbul Ahşap boyama kursu İstanbul Ahşap boyama kursu İstanbul

AAhşap boyama kursu İstanbul


AHŞAP BOYAMA:

(Aktif kurs)

Cumartesi 16:00 - 19:00

Çarşamba 16:00 - 19:00  arası


Ders süresi 3 saat

Kurs süresi 3 aydır.


Her 3 ayda bir yeni grup açılmaktadır.


Sadece 1 gün tercih edilebilir


2020 -21 yılı 1.dönem

  AHŞAP BOYAMA dersleri 

Haftasonu grubu 3 ekim Cumartesi günü

Haftaiçi Grubu 7 ekim Çarşamba günü başlayacaktır . 
Dersin işleyişi:

Kursumuz hızlandırılmış kurs olup

3 ay sürer. Her gün ortalama 2-3 teknik çalışılır. İlk  2 ayda görülen teknikler için kurs malzemelerinden ahşap plakaları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz . Normal akrilik boyalar, fırçalar ve diğer gerekli materyalleri dersin işleyişine bağlı olarak yine kurs malzemesinden kısmı olarak kullanabilirsiniz .Buradaki amaç dersi daha verimli ve hızlı işlemek,malzemesi görüp tanımak, sadece size uygun  ve gerekli malzemeleri hobi kırtasiyelerden satın almanızdır. 3. ay içinde sizin getirdiğiniz boyanacak materyaller üzerinde alıştırma yapılır. 


3 ekim Cumartesi günü  ve 7 ekim Çarşamba günü saat 15:00 de 1 saatlik ücretsiz katılım olup, tanışma, yapılacak çalışmaların örneklerle anlatımı, malzeme listesi oluşturma ve yoğunluk durumumuza göre haftaiçi ve haftasonu dersler ve saatleri gibi farklı ders günleri planlaması yapılacaktır. 

      Belirtilen ücretsiz ders toplanma tarihi ve saatinde Kursta bulunamayanlar, en geç bir sonraki hafta , istedikleri haftaiçi ve haftasonu grubu ders gününe kadar kayıtlarını kursa gelerek yaptırmaları gerekir.

  

Ahşap boyama eski ahşap eşyaları veya henüz işlem görmemiş ham malzemeyi, polyester vb malzemeyi, çeşitli malzemeler kullanarak isteğe, zevke uygun ,kullanılır hale getirme işlemidir. Özgün tasarımlar, tepsi, vazo, masa, çerçeve ,dolap, vs..


Malzemeleri genel olarak zımpara, çeşitli fırçalar, tekniğe uygun boyalar, çeşitli aparatlar vernik, süsleme için objeler gibi..

Ahşap boyama -Teknikler:


Doku zemin teknikleri  :

(Budaklama, poşet doku, kağıt doku, mermer doku, sünger doku, varak uygulama, ahşap doku, kadife doku , tuğla deseni vb..)

Eskitme teknikleri  (silerek, mum ile, antik eskitme, boya ile, vb)

 

Kabartma, rölyef , boyut verme teknikleri

 

Efekt boyama teknikleri

 

Çatlatma teknikleri  (düz, antik, örümcek, timsah)

 

One-stroke tekniği

 

De-coupoge (dekupaj) teknikleri)  (peçete, kağıt ,

 

Transfer teknikleri 

 

Stencil tekniğiMEB Özel Anatolia Sanat Kursu Resmi Web Sayfasıdır. ©2011/16994 Anatolia Sanat - Bahadır Yusuf ODABAŞI Tüm hakları saklıdır.
2012 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.