Bahadır Yusuf ODABAŞI Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Bahadır Yusuf ODABAŞI Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Bahadır Yusuf ODABAŞI Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Bahadır Yusuf ODABAŞI Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy Bahadır Yusuf ODABAŞI Anatolia Sanat, Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Kursları, Bakırköy

EEğitimcilerimiz

Resim Kursu Eğitmeni Bahadır Yusuf ODABAŞI

E_Posta : bahadiryusufodabasi@gmail.com
Telefon : 0542 771 21 33 - 0212 653 3444
Adres : Zuhuratbaba Mahallesi, Şükran Çiftliği Sokak, No:10, D:2 Bakırköy / İstanbul

1981 yılında, Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı ve bir zamanlar mavi bayrak taşıyan Çamburnu beldesinde dünyaya geldi. Atölyesel resim çalışmalarına 1999 yılında Trabzon’da başladı. 2000 yılında, aynı şehirde Turkuaz Sanatevi’nde eğitim gördü. 2001 yılında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği’ni kazandı.   2004 yılında aynı üniversitede öğrenciyken Samsun’da kendi resim atölyesini kurdu ve aynı yıl ilk kişisel resim sergisini açtı. 2005 yılında, arkasında derin sanatsal izler ve eleştiriler bırakarak üniversiteden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Bahçelievler-Şirinevler’de Anatolia Görsel Sanatlar Atölye ve Eğitim Derneği’ni kurdu. Dernek 2012 de Bakırköye taşındı. 2015 te Bakırköyde   MEB Özel Bahadır Yusuf Odabaşı Sanat Kursunu açtı.


Sanatı
Eserlerinde “yağlı boya, sulu boya, kara kalem, karışık” teknikler kullanan ODABAŞI, özellikle “kabartma yağlı boya” resminin öncü isimlerinden. Ağırlıklı olarak İstanbul’u ele alan sanatçı, bir yandan kenti yeniden keşfetmekte bir yandan da kentin tarihi dokusuyla modern yaşantısını kendi öznel gerçeğiyle yeniden anlamlandırmaktadır. Ceneviz, Roma, Bizans ve Osmanlı’nın tarihi renkleri ile genç Türkiye’nin modern   rengini, tuval üzerinde titizlikle işlemektedir. Onun eserlerinde, İstanbul’un geniş çaplı portfolyosunu rahatlıkla görebilirsiniz. Tarihi mekanlar, gün doğumu, gün batımı, yansımalar, kentin kalabalıkları, yelkenliler gibi unsurların çıkış noktası olduğu çalışmalarında deniz çok önemli bir yere sahiptir. Doğduğu ve bir zamanlar mavi bayrak taşıyan   Çamburnu beldesinin,   “çam yeşilini ile deniz mavisini içselleştirmiş”, mavi bayrağı hep içinde korumuştur adeta.   Son yıllarda, İstanbul’un tarihi mekanlarını “kolajcı bir anlayış ve kabartma tekniğiyle” resmettiği eserleriyle adından sıkça söz ettirmektedir.


Anatolia Görsel Sanatlar Atölye ve Eğitim Derneği

MEB Özel Bahadır Yusuf Odabaşı Sanat Kursu (ANATOLİA SANAT)

Bu dernekte, bir yandan kendi sanatsal çalışmalarına yön veren sanatçı bir yandan da resmi olarak kendi adını taşıyan ve marka tescilli olarak Anatolia Sanat adıyla kurduğu Özel Öğretim Kurumunda “özel yetenek sınavlarına hazırlık dersleri ve hobi kursları” düzenlemektedir. Bahadır Yusuf ODABAŞI, halen Anatolia Görsel Sanatlar Atölye ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte, Meb Özel Anatolia Sanat Kursunun kurucu olup , kursun müdürlüğünü yapmakta, bu kursta resim eğitmenliğini sürdürmekte ve dernek içi sanat atölyesinde sanat çalışmalarına devam etmektedir.


Sanatsal Eylemleri

“Bir Düşte Yedi Deniz” adlı 1. Kişisel Resim Sergisi - Haziran 2004/SAMSUN

“Şafakta Bir Gemi” adlı 2. Kişisel Resim Sergisi - Haziran 2004/TRABZON

3. Kişisel Resim Sergisi - Ekim 2005/İSTANBUL

CNR Expo Fuar Merkezi Karma Resim Sergisi - Ocak 2009/İSTANBUL 

TÜYAP Fuarı Karma Resim Sergisi - Ocak 2011/İSTANBUL

Pak-Turk Culture& Fine Arts. pakistanlı & Türk sanatçı resim sergİsi - Nisan 2012 Sheraton Maslak/ İSTANBUL

Not: Sanatçının eserleri İstanbul’un birçok yerinde ve yurt içinde daimi olarak sergilenmektedir.


FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş
MEB Özel Anatolia Sanat Kursu Resmi Web Sayfasıdır. ©2011/16994 Anatolia Sanat - Bahadır Yusuf ODABAŞI Tüm hakları saklıdır.
2012 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.